Новина


Аграрії можуть отримати бюджетну субсидію на землю або дотацію на тварин

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 березня 2024 року № 300 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції» розширено напрями державної підтримки для аграріїв, які зареєстровані у Державному аграрному реєстрі (далі – ДАР), та збільшені суми виплат.
Бюджетні кошти надаватимуться за такими напрямами та у розмірі:
бюджетна субсидія аграріям, які обробляють від 1 га до 120 га земель сільськогосподарського призначення, передбачена в розмірі 4 тис. грн на 1 га;
спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності передбачена для фермерів, що утримують від 3 до 100 корів, в розмірі 7 тис. грн на одну голову;
спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець передбачена для фермерів, що утримують від 5 до 500 голів кіз та/або овець в розмірі 2 тис. грн на одну голову.
Заявки на отримання бюджетної допомоги подаються в ДАР після оприлюднення оголошення про початок прийому з 1 травня по 30 червня 2024 року.
Як подати заявку?
Зареєструйтесь в ДАР www.dar.gov.ua.
ДАР доступний для всіх аграріїв України, включаючи виробників сільськогосподарської продукції будь-якого розміру та напряму діяльності.
Для реєстрації вам знадобиться:
Кваліфікований електронний підпис або BankID.
Інтернет-зв’язок.
Комп’ютер чи ноутбук.
Електронна пошта та телефон.
Якщо вже зареєстровані в ДАР, то для отримання державної підтримки використовуйте покрокову інструкцію https://apk.adm-pl.gov.ua/storinka/yak-podatisya-na-dopomogu-na-prikladi-program-na-gektari-ta-na-koriv.