Новина


До уваги пільгових категорій населення!

З метою вшанування мужності та героїзму ветеранів Другої світової війни, захисників незалежності і територіальної цілісності України, а також засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та з метою сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації 7 травня 2022 року прийнято Постанову Кабінету Міністрів України № 540 «Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань». Ухваленим документом встановлюються розміри та порядок виплати разової грошової допомоги учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також жертвам нацистських переслідувань.
Згідно даної постанови разова грошова допомога у 2022 році буде виплачуватись у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаних особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
     1 групи – 4421  гривня;
     2 групи – 3906  гривень;
     3 групи – 3391  гривня;

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків  -  1491 гривня;  

3) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, а також членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України -  966 гривень;   

4) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 612 гривень.

Виплата грошової допомоги у 2022 році здійснюватиметься:

Пенсійним фондом України – особам, які перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України як особи, яким призначено пенсію (щомісячне довічне грошове утримання) станом на 5 травня 2022 року, шляхом включення в відомості (списки) на виплату пенсії;
Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат – особам, які не перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України як особи, яким призначено пенсію (щомісячне довічне грошове утримання), станом на 5 травня 2022 року.

        Отримувачі грошової допомоги, зокрема ті, що набули відповідного статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 10.1 і 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до 5 травня поточного року включно, які не отримають грошової допомоги станом на 1 липня, мають право звернутися щодо її виплати до місцевого органу соціального захисту населення за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання та отримати її до 30 вересня поточного року.

       За отриманням консультацій та направлень звертатися в управління соціального захисту населення Дубенської міської ради за адресою: м. Дубно вул. Кирила і Мефодія, 16, І поверх, каб. № 2, тел. 4-94-51.