Новина


Інформація про намір зміни/встановлення тарифу на послугу з постачання теплової енергії

Обґрунтування щодо встановлення з початку опалювального сезону тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та тарифу на послугу з постачання теплової енергії  
для потреб населення
КП «Дубнокомуненергія» Дубенської міської ради
(з урахуванням змін до Порядку формування тарифів затверджених
постановою КМУ від 10.06.2020 року № 467, що набула чинності з 11.06.2020 р.)

1. Зміна чинного законодавства
Відповідно до ст. 20  Закону України «Про теплопостачання», тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання  теплової енергії, тарифи є регульованими та встановлюються органами місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених законодавством.
Відповідно до Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» комунальними послугами є, зокрема, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.
Порядком формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води», що  затверджений постановою КМУ від 01.06.2011 № 869 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10.06.2020 № 467) (далі- Порядок № 869) передбачено  щорічне встановлення тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води до початку опалювального сезону.
Діючі тарифи, які встановлені рішенням виконавчого комітету Дубенської міської ради від 20.11.2018 року № 504:
Для потреб населення

Тариф на надання послуг з централізованого опалення для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії (з ПДВ), грн/Гкал
2149,76
Тариф на надання послуг з централізованого опалення для абонентів житлових будинків без будинкових приладів обліку теплової енергії (з ПДВ), грн/Гкал
52,22

Керуючись Законом України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (в редакції від 01 травня  2021 року № 1060-ІХ від 03.12.2020)  та вимогами Порядку № 869 із змінами внесеними постановою КМУ від 10.06.2020 №467, КП «Дубнокомуненергія» здійснило повний перегляд тарифів на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії, а також їх структур на плановий опалювальний період 2021 - 2022 року.
Формування тарифу здійснено для комунальної послуги з постачання теплової енергії за категорією споживачів «населення», при цьому витрати формувались за кожним видом ліцензованої діяльності: виробництво, транспортування та постачання в межах відповідної територіальної громади (м. Дубно).
Основні фактори, які вплинули на зміну/формування тарифів на теплову енергію та послуги з  постачання теплової енергії:
2. Зміна вартості природного газу
Для розрахунку витрат на природний газ, який використовується для виробництва теплової енергії  котельними підприємства врахована ціна природного газу, визначена в довгостроковому контракті з постачальником природного газу для категорії споживачів «населення» 6183,33грн/тис.м3 без ПДВ. Крім того, включаємо витрати на послуги з транспортування природного газу – 124,16 грн/тис.м3 без ПДВ (Постанова НКРЕКП від 24.12.2019 № 3013) з коефіцієнтом, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді на рівні 1,10 умовних одиниць за 1000куб. метрів (разом 136,58 грн/тис.м3)  та послуги з розподілу природного газу згідно з договором з газорозподільною організацією АТ «Рівнегаз» на рівні 1680,00 грн/тис.м3 без ПДВ (Постанова НКРЕКП від 30.12.2020 № 2778). Так у планованому тарифі сумарна ціна на газ становить 7999,91грн/тис.м3. У діючому тарифі сумарна ціна на газ становила 6968,21 грн/тис.м3 (без ПДВ), зокрема:. ціна газу 6235,51 грн, послуга з транспортування 7,20 грн, послуга з розподілу 725,50 грн за 1000 куб. метрів. В загальному ціна на газ, його транспортування та розподіл, зросла майже на 14,81 %.

3. Зміна вартості електричної енергії
Для розрахунку витрат на електроенергію врахована середня ціна електричної енергії, що склалася для підприємства за шість календарних місяців, що передують місяцю подання розрахунків тарифів на плановий період. Вона складається з  середньої ціни на постачання електроенергії - 2,32022 грн за 1 кВт/год без ПДВ (Постанова НКРЕКП №2353 від 09.12.20 (2,32022 грн/кВт*год)) та витрати на розподіл електроенергії – 0,92621 грн за 1 кВт/год без ПДВ (Постанова НКРЕКП №2376 від 09.12.20  (926,21 грн/МВт*год)). Сумарна ціна електроенергії, що закладена в тариф складає – 3,24643 грн за 1 кВт/год без ПДВ.
У порівнянні з діючим тарифом відбулося зростання ціни на електричну енергію на 41,67 %. Ціна на електроенергію, що закладена у діючому тарифі становила 2,291570 грн/ кВт*год,  а плати за розподіл електроенергії не існувало.
4. Зміна вартості на послуги з водопостачання та водовідведення
В розрахунках тарифів включені витрати на підживлення системи теплопостачання, на технологічні потреби виробництва теплової енергії (хімводоочищення), на господарсько-побутові потреби. Ціна на воду в планованих тарифах врахована на рівні 12,633 грн/куб. метр (без ПДВ), а у діючих тарифах застосовувалась  ціна 7,417 грн/куб. метр (без ПДВ), а отже збільшилась на 70,32%. Витрати на водовідведення збільшились на 50,84 %, ціна у плановому тарифі – 13,50 грн/куб. метр, у діючому – 8,950 грн/куб. метр (без ПДВ).

5. Збільшення витрат на оплату праці та відрахувань на соціальні заходи
Витрати на оплату праці на плановий період розраховані відповідно до Закону України «Про оплату праці», Закону України «Про Державний бюджет Україна на 2021 рік», Галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об’єднанням організацій роботодавців “Всеукраїнська конференція роботодавців житлово-комунальної галузі України” та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2024 роки (зі змінами і доповненнями зареєстрованими в Мінсоцполітики 29.07.2019 за №13), положень колективного договору підприємства.
Витрати на оплату праці визначені виходячи з прожиткового мінімуму на працездатну особу з 1 липня 2021 року – 2379 грн, 1 грудня 2021року – 2481 грн., встановленому Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», у діючому тарифі – 1921 грн, збільшення до 28,3 %.
6. Зміна ставок екологічного податку
Закон України від  23.11. 2018 р. № 2628-VIII « Про внесення змін до податкового кодексу України та перегляду ставок окремих податків і зборів» з метою стимулювання підприємств-забруднювачів до зменшення забруднення навколишнього природного середовища, а також наближення до ставок за викиди  парникових газів в країнах ЄС з 1 січня 2019 року підвищено ставку податку за викиди в атмосферу  двоокису вуглецю (СО2) стаціонарними джерелами з 0,41 грн./т. до 10 грн./т.
Так за 2019 рік було сплачено екологічного податку 58,4 тис.грн, за 2020 рік – 58,3тис.грн., для порівняння - за 2018 рік 28,3 тис.грн. На опалювальний період 2021-2022 рр.  заплановано витрат у розмірі 65,3 тис.грн.
7. Витрати на матеріали, проведення ремонтів та інші витрати
Витрати на матеріали, що необхідні для забезпечення технологічного процесу обраховані виходячи із фактичного використання матеріалів та запчастин за 2019 і 2020 роки з врахуванням індексу цін виробників промислової продукції. Розрахунок вартості матеріальних ресурсів на обслуговування і поточний ремонт обладнання, теплових мереж та будівель виконано згідно норм ДСТУ Б.Д.1.-1:2013. Обсяг робіт визначено відповідно до дефектних актів, затверджених графіків планово-попереджувальних ремонтів та кошторисів на плановий рік. Планується виконати ремонтні роботи господарським способом, у витратах врахована виключно вартість матеріалів, що необхідні для проведення ремонтних робіт.
8. Амортизація основних засобів
Амортизація основних засобів і нематеріальних активів розрахована відповідно до вимог Податкового кодексу України та вартості основних засобів станом на 01.01.2021 року.


9. Абонентське обслуговування
Крім того, звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до  п 26 Порядку 869 до тарифів  на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії не включаються витрати, які входять до складу плати за абонентське обслуговування.

Плата за абонентське обслуговування - платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг (далі - індивідуальний договір) або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг (далі - індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем) (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії), що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), крім випадків, визначених цим Законом, а також за виконання  інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та  поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води). Граничний розмір плати за абонентське обслуговування не залежіть від кількості комунальних послуг, що надаються одним виконавцем абонентові.

У відповідності до Закону України від 09.11.2017 №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (в редакції від 01 травня  2021 року № 1060-ІХ від 03.12.2020) (надалі – Закон), Правил надання послуг з постачання теплової енергії, затверджених постановою КМУ від 21.08.2019 № 830, плата за абонентське обслуговування сплачується споживачами послуг з постачання теплової енергії, які уклали з виконавцями послуг індивідуальні договори або індивідуальні договори з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг.
Такі договори мають бути укладені між споживачами та виконавцями комунальних послуг (стаття 13 Закону).  Порядок оплати житлово- комунальних послуг встановлено статтями 9 та 14 Закону № 2189, якими визначено особливості нарахування плати виконавцю комунальної послуги в залежності від обраної споживачами моделі організації договірних відносин з виконавцями послуг, наприклад,:
             Плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, складається з:
-плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства;
- плати за абонентське обслуговування, яка не може перевищувати граничний розмір, визначений Кабінетом Міністрів України (Постанова Кабінету Міністрів України від 21.08.2019р. №808). Граничний розмір плати на 01.07.2021 становить 34,99 грн (з ПДВ).
 Споживач щомісяця (або з іншою періодичністю, визначеною договором) вносить однією сумою плату виконавцю комунальної послуги, у тому числі якщо вона складається з окремих складових, передбачених відповідним договором, укладеним відповідно до цього Закону. При цьому виконавці комунальних послуг забезпечують деталізацію інформації щодо складових плати у рахунках споживачів
Підприємство самостійно розраховує розмір плати за абонентське обслуговування  та затверджує внутрішнім наказом по підприємству.
Інформація щодо розміру плати за абонентське обслуговування на одного абонента буде надана підприємством додатково.
Надаємо порівняльну таблицю запропонованих проектів (планових) тарифів до діючих на даний час.
 

Запропоновані проекти тарифів для населення в порівнянні з діючими

 


Тип тарифу

Діючий тариф з 06.12.2018. (з ПДВ)

Планований тариф (з ПДВ)

%% росту

1.Тариф на теплову енергію


Тариф на виробництво теплової енергії, грн/Гкал

1922,90

2 070,77

+7,7

Тариф на транспортування теплової енергії, грн/Гкал

164,21

592,86

+261,0

Тариф на постачання теплової енергії, грн/Гкал

19,80

34,97

+76,6

Тариф на теплову енергію, грн/Гкал

2106,91

2698,60

+28,1

2. Одноставковий тариф на послугу з централізованого опалення,

що надається населенню





+25,5


Тариф на послугу з централізованого опалення

(з приладами обліку теплової енергії), грн/Гкал

2149,76



Тариф на послугу з централізованого опалення

(без приладів обліку теплової енергії), грн/м2

52,22



3. Одноставковий тариф на послугу з постачання теплової енергії,

що надається населенню


Тариф на послугу з постачання теплової енергії, грн/Гкал


2698,60


 

Структури тарифів надаються у додатках до даної інформації.


Свої  зауваження та пропозиції до зазначених проектів тарифів просимо надавати до 16 липня

2021 року на електронну адресу КП «Дубнокомуненергія»: dubnoke@ukr.net, а також за

фактичною адресою:  м.Дубно,  вул. К.Острозького,23