Новина


У Дубні відбувся міжрегіональний форум, присвячений захисту прав дітей під час війни

16 вересня у місті Дубно відбувся міжрегіональний форум "Активні громадяни та влада: захист прав українських дітей під час війни". Захід проведено громадською організацією «Дружній простір» за підтримки Дубенської міської ради та міського голови Василя Антонюка у співпраці з Всеукраїнським форумом "Батьки за раннє втручання", ГО "Спілка особливих сімей "Ожина" та ВГО "Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю в наслідок інтелектуальних порушень" під патронатом радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'ї Герасимчук.
Форум пройшов у форматі zoom-конференції. Загалом у залі засідань Дубенської міської зібрались 20 учасників, ще близько 70-ти долучились до заходу онлайн – це міжнародні партнери та представники з різних куточків України.
У Дубні учасників міжрегіонального форуму привітали секретар міської ради Віктор Недашковський та перший заступник міського голови Микола Ткачук.
Активну участь у обговоренні теми заходу взяли депутат Верховної Ради України Олександр Аліксійчук, радниця - уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук, координатор Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» Олена Скрипко, Армора Вейсон (Великобританія), HP та BEARR foundation, помічник-консультант народного депутата та депутат Дубенської міської ради Артур Биць, голова ГО «Спілка особливих сімей» Ожина"» (м. Кропивницький) Олена Дорошенко, голова ГО «Дружній простір» (м. Дубно) Людмила Биць та психолог Людмила Одварко.
У рамках форуму обговорено низку важливих та актуальних в умовах воєнного сьогодення питань. Зокрема, захист прав дітей під час війни, інклюзивна освіта та безбар'єрність, розвиток послуг для родин з дітьми з інвалідністю, робота з внутрішньо переміщеними родинами з дітьми, психологічна підтримка та допомога дітям.
Учасники заходу обмінялись досвідом відповідної роботи та перспективами подальшої співпраці для допомоги дітям та родинам, котрі потребують турботи, захисту, тепла та милосердя у цей важкий воєнний час.