У Дубні вшанували пам'ять Бориса Возницького

16 квітня у місті Дубно відбулися урочисті заходи з нагоди 95-ої річниці з дня народження Бориса Возницького - Героя України, почесного громадянина міста Дубно. Їх організаторами стали Дубенська міська рада, Благодійний фонд “Відродження історико-культурної спадщини України імені Героя України Б.Г. Возницького” (м.Львів), ГО “Клуб інтелектуальних жінок Дубенщини “Волинська азалія”, Рівненська обласна організація Національної спілки художників України, Державний історико-культурний заповідник м.Дубно.
Вранці цього дня у Свято-Іллінському соборі було звершено поминальне богослужіння. До вшанування пам'яті видатного земляка долучились представники міської влади та громадськості, гості зі Львова.
Продовжились урочистості в Державному історико-культурному заповіднику м.Дубно. Щоб ще раз засвідчити свою шану Борису Григоровичу Возницькому, тут зібрались керівники міста, представники творчої інтелігенції та громадськості, яким пощастило знати його особисто, спілкуватись та  співпрацювати з митцем, котрі й нині захоплюються цією легендарною особистістю.
Зокрема, в заходах взяли участь міський голова Дубенської територіальної громади Василь Антонюк, президент Благодійного фонду “Відродження історико-культурної спадщини України імені Героя України Б.Г. Возницького” Олександра Лісаковська, голова Рівненського обласного осередку Національної спілки художників України Петро Подолець, благочинний Дубенського міського благочиння ПЦУ о.Василь Лозинський, директор Державного історико-культурного заповідника м.Дубно Леонід Кічатий, похресник Бориса Возницького Микола Галай з с.Ульбарів.
В онлайн-режимі до заходів долучились донька Бориса Возницького, заслужений працівник культури України Лариса Разінкова-Возницька, Герой України, Почесний громадянин м.Дубно Володимир Козявкін, академік НАН України, Почесний громадянин м.Дубно Микола Жулинський. З поважними гостями заходу поспілкувався міський голова Василь Антонюк.
«Справам, які здійснював Борис Григорович, не має ціни. Адже завдяки йому було врятовано тисячі унікальних творів мистецтва. Пишаємось, що Борис Возницький неодноразово відвідував Дубно, підтримував культуру, допомагав у збереженні пам'яток нашого міста. В знак вдячності за всі добрі справи на благо Дубна у 2003 році Бориса Возницького нагороджено Почесною відзнакою “Кришталевий жолудь” у номінації “Духовні обереги”. У Дубні Борису Возницькому встановлено дві меморіальні дошки, на його честь названо вулицю, йому присвятили книгу та фільм, випустили іменний конверт та марку. А наразі ведуться роботи зі створення музею Бориса Возницького в Дубенському заповіднику. Ми у Дубні завжди будемо з вдячністю згадувати Бориса Григоровича й берегти світлі спогади про нього», - зазначив очільник міста Василь Антонюк.
Ведучою й модератором заходу була начальниця відділу з питань внутрішньої політики, зв'язків з громадськими організаціями та ЗМІ Дубенської міської ради,  керівниця ГО “Клуб інтелектуальних жінок Дубенщини “Волинська азалія” Ерна Шевчук.
В рамках пам'ятних заходів відбулося відкриття живописної виставки “Мистецькими шляхами Пінзеля”, відкриття фотовиставки Міжнародного фотохудожнього пленеру “Стежками Бориса Возницького та Іоана Пінзеля”, аукціон “Твоя цеглинка у створення музею Б.Возницького в Дубні”,  засідання круглого столу “ Борис Возницький - Почесний громадянин міста Дубна”, спецпогашення маркованого листа “Б.Возницький і Дубно”, презентація тематичного спецвипуску газети “Замок”.
Заходи організовано і проведено з дотриманням усіх правил, процедур та вимог протиепідемічної безпеки.