Новина


«Відновлення пам'яті: до 100-річчя від часу підписання Варшавського договору 1920 року»

9 липня у Дубні, в рамках обласних заходів із відзначення 100-річчя підписання Варшавського мирного договору між УНР і Польщею, відбулись краєзнавчі читання «Відновлення пам'яті: до 100-річчя від часу підписання Варшавського договору (1920 р.)». Цей договір став політичною та військовою конвенцією,  якою УНР було визнано незалежною державою.
Учасниками читань у Державному історико-культурному заповіднику міста Дубно стали місцеві науковці та краєзнавці, які вивчали події тих часів на землях Західної України, Рівненщини та Волині. Чільне місце в історії належить і подіям, які відбувались на дубенській землі та її околицях, як то битва під Хорупанем та оборона Тараканівського форту.   
З вітальним словом до учасників заходу звернулись міський голова Василь Антонюк та директор заповідника Леонід Кічатий.
Очільник міста відзначив, що сьогодні, коли Україна проживає не менш складні часи, український та польський народи повинні бути єдині, тому що спільного, того, що об'єднує - у наших народів безумовно більше, ніж того, що роз'єднує. Дубно, яке має три польських міста -побратими, цінує ці партнерські відносини. «Ми пам'ятаємо події минулого, які мають стати для нас уроком, а герої тих подій повинні зайняти почесні місця у нашій спільній пам'яті», - наголосив Василь Антонюк.
У залі була розгорнута фотовиставка «Дубно у горнилі революцій і війн 1920-х років».
По завершенню краєзнавчих читань було здійснено покладання квітів та запалення лампадок на братських могилах загиблих у бою під Хорупанем та захисників Тараканівського форту.