Новина


Вірусний гепатит А знову нагадує про себе

Протягом останнього часу в Україні спостерігається погіршення епідемічної ситуації щодо захворюваності на вірусний гепатит А(ВГА), зокрема  захворюваність зареєстрована  в Вінницькій, Івано-Франківській областях. Враховуючи осінньо-зимову сезонність гепатиту А, можливе подальше збільшення числа захворілих та поширення хвороби в інші регіони держави.
Дубенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненські області нагадує:
Вірусний гепатит А (старі назви – катаральна жовтяниця, хвороба Боткіна)– гостре небезпечне інфекційне захворювання з групи кишкових інфекцій, яке характеризується симптомами загальної інтоксикації та переважним ураженням печінки та травного тракту.
Що викликає захворювання? Вірус гепатиту А, який дуже стійкий у довкіллі і може тривалий час зберігатися на харчових продуктах, у воді, дуже добре переносить заморожування.
Основні симптоми вірусного гепатиту А? Підвищення температури тіла, помірні болі в животі, можлива нудота та блювота. Через кілька днів з’являються ознаки жовтяниці: пожовтіння шкіри та слизових, темна сеча, світлий кал. Можливий розвиток без жовтяничних форм хвороби.
Хто може бути джерелом інфекції? Джерело інфекції – хвора людина, найчастіше це людина, яка хворіє на легкі, атипові, безжовтяничні форми, з якими продовжує відвідувати організовані осередки (навчається, ходить на роботу, відвідує масові заходи, ринки магазини та інші місця скупчення людей).
Якими шляхами передається хвороба? Контактно-побутовим шляхом через брудні руки, а також через забруднені вірусом продукти харчування та воду.
Який інкубаційний період хвороби? Від 2 тижнів до 1,5 місяця, але найчастіше – 3-4 тижні.
Які найголовніші методи профілактики? Насамперед – дотримуватися правил особистої гігієни!!! Завжди мийте руки, прийшовши додому. Мийте руки після відвідувань туалету. Не забувайте мити руки перед прийомом їжі. Обов’язково ретельно мийте руки після відвідувань лікарні (поліклініки) та інших громадських місць. Привчайте до цього своїх дітей. Добре мийте під проточною водою овочі та фрукти. Не пийте воду із невідомих джерел водопостачання. Краще пийте перекип’ячену чи бутильовану питну воду. Не купуйте продукти на стихійних ринках. При появі перших симптомів захворювання необхідно звертатися до лікаря, не займатися самолікуванням.
Чи є вакцина проти гепатиту А? Вакцина проти гепатиту А розроблена і досить ефективна, яка себе добре зарекомендувала в багатьох країнах світу, а також використовувалася в нашій області при попередньому епідемічному підйому захворюваності у 2000-х роках.