Вшанували пам’ять людей, які рятували євреїв в роки війни

Цьогоріч 14 травня Україна вперше відзначає День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Пам'ятну дату запровадила Верховна Рада України відповідною постановою.
У світі рятівників євреїв заведено називати «Праведниками народів світу» – Ізраїль на державному рівні присуджує їм це почесне звання. Україна – серед першої п’ятірки світових держав, де найбільше врятували євреїв від рук нацистів.
У місті Дубні під час Другої світової війни проживали різні народи, які зазвичай підтримували одні одних, а подекуди й рятували людські життя.
Тож серед дубенчан були і “Праведники народів світу”, дітям яких в подальшому присвоювалося звання “Праведників України”.
Міський голова Василь Антонюк, депутати міської ради схилили голови і запалили лампадки біля пам'ятного знаку.
Сьогодні ж представники міської влади вшанували пам’ять тих людей, які, ризикуючи життям, рятували євреїв в роки війни. Квіти шани й лампадки лягли до могил “Праведниць України” Ольги Дзьоби та Тетяни Колмакової.